2014/12/17

Eksperymenty za zgodą stronyAna says hello


Pojawiam się i znikam. Przez ostatni tydzień moje zdrowie wisiało na włosku, stąd ta stagnacja. Gdybyście kiedyś (jako osoby wysportowane, odżywiające się zdrowo, z niskim poziomem body fatu i mięśniami ze stali) zastanawiały/li się co się stałoby się z Waszym ciałem po rewolucji żywieniowej w postaci chronicznej głodówki, jak te stosowane przez aniołki Victoria's Secret, odpowiadam - zjecie dobre pół roku swojej ciężkiej pracy. Jestem przed analizą na tanicie, jednak obawiam się zobaczyć TE liczby. W tydzień z 59 kg zeszłam do 55,5 kg. Oczywiście, straciłam mnóstwo wody. Teraz powoli wracam na właściwe tory, a organizm zaczyna normalnie funkcjonować. Po 3 dniach waga wynosi już 58 kg.
W międzyczasie, gdy dziennie jadłam poniżej swojego zapotrzebowania zrobiłam jeden trening. Składający się głównie z pracy ze sztangą. Załadowałam ją na 25 kg i zrobiłam bear complex. Nigdy nie byłam bardziej zmęczona. Wcinając rozgotowany ryż z gotowanym jabłkiem mówię sobie, że nigdy nie doprowadzę siebie do takiej ruiny.

Breakthrough

Kiedyś w poście o dotworkowych tatuażach wspomniałam o tym, że mogłabym oddać całe swoje ciało-płótno Kamilowi Czapidze. 1. maja tego roku ruszyły zapisy, stwierdziłam, że spróbuję swojego szczęścia. Jakimś cudem udało mi się do niego dostać. Oczywiście nie było to łatwe, konkurowałam z ponad 400 osobami. Jak widać zainteresowanie jego pracami jest ogromne, dlatego też skupia się on na projektach, które najbardziej go interesują. Niestety ominęły mnie zapisy na pierwszą połowę 2015 roku, a następne będą dopiero w czerwcu. Mam dużo czasu na obmyślenie wzoru;) 

Tatuator idealny? Poradnik.

Teraz kiedy mam już jedno z dzieł Kamila na swoim udzie tym bardziej nie mogę się doczekać kolejnych (a miał to być mój ostatani tatuaż). Zaufałam mu w stu procentach, w końcu projekt zobaczyłam dopiero po przyjeździe do Katowic. 
1. Jeśli nie jesteś w stanie zaufać tatuatorowi - olej go. Potem poszukaj takiego, którego wszystkie prace (tak, nawet te, które sam byś nie zrobił/a) do Ciebie przemawiają. Przykład? Nie widzę siebie z wielkim waleniem na boku, ale jego wykonanie powala. Przy pierwszym tatuażu zaufałam. Najwyraźniej był to błąd - kiedy odwróciłam się, by zobaczyć czaszunię zobaczyłam wypełnienie tam, gdzie miało go nie być. To nie powinno nastąpić.
2. Licz się z tym, że wielkie nazwiska kosztują. Zrujnuj się, ale nie oszczędzaj. Za każdym razem, gdy przeglądam pracę rodzimych tatuatorów płaczę. Ja rozumiem, że niektórzy nie mają talentu lub nawet, gdy są genialnymi rysownikami z maszynką w ręku tracą skilla i robią coś na styl słynnego "Jezusa z renowacji", ale naprawdę. Są granice. Skoro oddajemy tatuatorowi to, co mamy najcenniejsze to szanujmy to. Oszczędzać to można na chusteczkach czy produktach do czyszczenia toalet.
3. Zrób research. Najpierw w internetach, potem wśród znajomych na fizycznym pójściu do studia kończąc. Patrz na sterylność, sposób pracy tatuatorów. Jeśli masz ochotę wjechać na mopie daruj sobie. Pamiętaj, że ilość kolorowych tuszy nie świadczy o skillu czy profesjonalizmie. Też możesz sobie takie kupić i postawić na półce, right? Powiedział człowiek, który nigdy nie ruszy czegokolwiek poza czarnym :)

Jakie są Wasze doświadczenia z dziaraniem?


4 komentarze:

 1. nie mam ani jednego, ale strasznie mnie kręcą i kiedyś na pewno zrobię pierwszy, drugi i piętnasty :D
  podejście do sprawy mam takie same - lepiej oszczędzać 5 lat i potem nie mieć ochoty na przeszczep skóry

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Może i będę banalna, ale "uważaj, bo dasz się wkręcić jak ja". Potem będzie tylko tekst tatuatora "miejsce się zawsze znajdzie" :D

   Usuń
 2. Faktycznie jego race są świetne, małe dzieła sztuki.

  OdpowiedzUsuń
 3. jestem sztywniarą jeśli chodzi o tatuaże:) nie mam i nie będę miała, jakoś nie wyobrażam sobie mojego ciała wytatuowanego, ale jeśli pasuje do osoby i jej stylu... czemu nie :) dobrze jest patrzeć na ładne rzeczy, a tatuaż może być właśnie doskonałym podkreśleniem osoby i jej charakteru :)

  OdpowiedzUsuń